Dini Gerçek Haber
SON DAKİKA

09:30

08:59 Din görevlilerine aile eğitimi verildi

21:37 ihlas suresi

18:57 Amenerrasulü

18:15 Tesbih Duasi

17:03 Türkiye’den Moro’ya 6 kalıcı eser

16:24 Antalya’da Cübbeli Ahmet Hoca Sohbetine Binlerce Kişi Akın Etti

09:00 Uluslararası öğrencilerden Yemen’e anlamlı destek

18:30 Aslanapa’da Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması

16:11  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kur’an kursu öğrencileriyle bir araya geldi

13:28 Başkan Tuna cami temel atma töreninde

08:31 Safran Hakkında Önemli Bilgiler

07:38  Ulu Cami inşaatı yükseliyor

07:31  Türkiye Diyanet Vakfı dünyanın şefkat ve merhamet öncülerini arıyor

07:20 İlahiyat Fakültesinde Yemen Konferansı

20:48 Ayvanın Faydalarına İnanamayacaksınız

19:24 Yemen için duygulandıran yardım

19:22 İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven: “Şuana kadar 3 bin 348 kişi hac kaydı yaptırdı”

19:13 Hafızlar hocalarını unutmadı

19:08  Beytüşşebaplı öğrencilere Kur’an hediye ediliyor

19:06 Erzurum’un 500 yıllık geleneği Binbir Hatim başladı

08:58 DOLAR VE GÜNCEL PİYASA ANLIK FİYATLAR

08:58 Dolar Kuru Ve Euro Kaç TL

07:07 Din görevlilerine yıkıcı akımlar hakkında bilgi verildi

07:04 Annenin uyuşturucu isyanı

15:17 Yüksek hızlı tren kazası isimler belli oldu

14:35  Aile ve Dini Rehberlik Büro Koordinatörleri Çalıştayı

11:29  Kütahya’da ‘Sultan II. Abdülhamid ve Türk-Arap İlişkileri’ konulu sempozyum

08:49 Diyanet Hutbe

08:38 Türkiye Diyanet Vakfı Yemen’e sessiz kalmıyor

07:51 Hac Ön Kayıt Müracatı Yapmak

06:20  Aydınlıkevler Camisinde Sabah namazı programı

06:04 Yüksek hızlı tren kazası

22:48 Tekrarlayan Düşüklere Histeroskopi İle Son

22:35 İdrar kaçırmada ameliyatsız yöntem: Biofeedback tedavisi

18:25 Mudanya’nın genç hafızları icâzetlerini aldı

13:45 Siverek’te “Noel Baba bizim neyimiz olur” semineri

13:39 Van Müftülüğünden ‘Etkili İletişim’ programı

12:02 Hac Durumunu Sorgulama

11:34 Bu yumurtanın tanesi 40 TL -Altın yumurtlayan tavuklar

11:28  Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Rize’den yağmur ve dualarla uğurlandı

06:43 Elazığ’da ezan okuma yarışması

06:39 Karaman’da Mevlana’yı anma etkinlikleri başladı

18:05  Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi şehit oldu

15:40 CUMA NAMAZI Nasıl Klınır ,Kaç Rekat

14:08 Halsizlik, baş dönmesi, kulak çınlamasının nedeni “demir” eksikliği

11:59 Prof. Dr. Bulut: “Zekatla İslam dünyasındaki fakirlik sorununu çözebiliriz”

11:53 AK Parti Milletvekili Yücel Menekşe’nin babası son yolculuğuna uğurlandı

09:54 2019 Yılı Hac Protokolü Mekke’de imzalandı

06:25 Şehit polis Bol için Kuran okuma yarışması

 Sosyal imam: camide imam, sahada futbolcu

 Sosyal imam: camide imam, sahada futbolcu

Sosyal imam: camide imam, sahada futbolcu

Manisa’nın Salihli ilçesi Emirhacılı Mahallesi’nde görev yapan 31 yaşındaki imam Muhammet Varol, camide imam sahada ise futbolcu olarak görev yapıyor. 7’den 70’e kadar mahalle halkı tarafından imamın çok sevildiğini belirten Kulüp Başkanı Mustafa Yüksel, “Hocamız 5 yaşında çocukla çocuk, 90 yaşındaki yaşlı ile yaşlı olduğu gibi saha da ise yeri geliyor malzemecimiz, yeri geliyor antrenörümüz, yeri geliyor futbolcumuz oluyor” dedi.
Emirhacılı Mahallesi’nde 3 yıldır görev yapan imam Muhammet Varol, namaz vakitlerinde cübbesini giyip cami cemaatine namaz kıldırırken, ilgi duyduğu futbolu ise Manisa 1. Amatör Küme’de mücadele eden mahalle takımı olan Emirspor formasını giyerek sürdürüyor.
Salihli’nin güzide mahallelerinden birisi olan Emirhacılı Mahallesi’nde 3 yıldır İmam Hatip olarak görev yaptığını ifade eden Muhammet Varol, “Burada ilk önceliğimiz sadece imam hatip olarak görev yapmak değil, hizmet etmekti. Geçen sezon 1. Amatör’den tekrar açmış olduğumuz kulübümüzde, Kulüp Başkanımız Mustafa Yüksel bana, ‘Hocam top oynar mısın?’ diye bir teklifte bulundu. Benim de çocukluğumdan kalma, spora bir düşkünlüğüm vardı. Okullarda, halı saha turnuvalarında çok top oynadım. Futbolu açık ve net söylemek gerekirse, çok seviyorum” dedi.
Geçtiğimiz sezon top oynadığı takımda 2 kupa aldıklarını söyleyen Varol, “Geçen sezon 4 maç sonrasında 2 puanda kaldık ve bütün kulüpler Emirspor küme düşecek dedi. Biz de bir kuvvet vardı ki, o da imanımızdı. Hakikaten sahaya çıktığımızda ter atıyorduk. Alnımızın teriyle de ligi ilk 5’te bitireceğimizi söylediğimde insanlar bana gülüyordu. Tabii ki Emirspor’u hiç kimse küçümsemesin, tarihi ve geçmişi vardır. 1986 yılında kurulan bir kulüp ve 3. Lig’in kapısından dönmüş bir kulüptür” dedi.

“Ben manevi doktrinlik yapıyorum”
Kulüpte manevi doktrinlik yaptığını söyleyen Varol, “İmam olarak böyle futbol oynamakla halkın ve cemaatimizin gözünde ayrı bir ufuk açtık. Spora ve sportmenliğe karşı bütün davranışlarımızı düzeltmeye çalıştık. Biz bu kulübe mani doktrinlik yapıyoruz. Bu takımda oynasak da, oynamasak da, futbolcularımızın morallerini düzeltmek için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.
Kendisine karşı mükemmel derece de bir sevgi gösterisinin yer aldığını belirten Varol, “Maçın ikinci yarısında oyuna girdiğim zaman büyük bir alkış tufanı kopuyor. Bu alkış, bende büyük bir heyecan yaratıyor. İmam olarak futbol oynadığım için, dışarıdan dahi maçlarımızı seyretmeye gelenler var. İnşallah bu diğer imam kardeş ve ağabeylerimize karşı bir örnekliğimiz olur. Vatandaşımıza, milletimize, spor adına güzel hizmetler vermeye de inşallah daima çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“İmam arkadaşımız gençlere örnek oluyor”
Emirspor Teknik Sorumlusu Akın Kahraman, “Takımın başına geldiğimde 2 puan vardı ve amaç ligde kalmaktı. İmam arkadaşımızı halı sahalardan yakinen tanıdığım için spora aktivitesi çok iyi bir arkadaş. Bize geçen sezon tüm maçlarda çok faydası oldu. Diyanette görevli bir imam arkadaşımızın sportif faaliyetlerde gençlere örnek olması bizim açımızdan çok iyiydi. Geçen sezon 2 puanlı takımımızı çok iyi durumlara getirip, hatta 3. sıraya kadar çıktık. Ligi 27 puanla bitirdik. Alnımızın akıyla ligde kaldık” şeklinde konuştu.
İmam Varol’un yeni sezonda hem yönetim hem de futbolcu kadrosunda yer aldığının altını çizen Kahraman, “Yeni sezonda da imam arkadaşımız bizim takımın hem yönetim grubunda, hem de futbol grubunda yer aldı. Biz de bu yıl iyi bir kadro oluşturduk. Hocamız bana yardımcı antrenörlük görevinde de yardımcı oluyor, hem de top oynuyor. Biz Muhammet arkadaşımızdan, imam olarak değil, arkadaş olarak çok fayda görüyoruz. Bize bir abi, bir kardeş olarak çok faydalı oluyor. Takıma çok faydası olan imam arkadaşımızın, başkanımızın ve mahalle halkının katkılarıyla bu sezon play-offa çıkıp, daha sonra da süper amatör kümeye taşıyacağız” diye konuştu.

“Bize çok büyük katkı sağlıyor”
İmam Varol’un takımda hem ağabeylik yaptığını hem de takımı kenetlediğini söyleyen takım kaptanı Mert Gülderen, “Hocamız zaten çok iyi bir insan. Takım içinde hem bir ağabeylik, hem de takımı kenetleme görevi yapıyor. Sağ olsun her türlü ihtiyacımızı, malzeme konusunda olsun, sahanın her türlü gereksinimini karşılamakta. Hem yeri geldiğinde de oynayarak, bize çok büyük bir katkı veriyor” derken, Emirspor eski Kulüp Başkanı ve aynı zamanda ASKF yönetim kurulu üyesi Birol Ceylan ise “Federasyon olarak bizim amacımız gençlerin spor yapabileceği sağlıklı alanlar oluşturmak. Gençleri kahve köşelerinden, kötü alışkanlıklardan alıkoymaktır. Köyümüze atanan imamımızda bu uğurda bize çok faydalı oluyor. Gençlerimize ve toplumumuza çok güzel örnek olmaktadır” dedi.

“Hocamıza lisans çıkartıp, kadroya dahil ettik”
Emirspor’un 1944 yılında bir köy takımı olarak kurulduğunu, 1996 yılında da süper amatör kümede resmi bir kulüp olarak mücadele ettiğini belirten Kulüp Başkanı Mustafa Yüksel, kulübün yaklaşık 30 yıl süper amatör küme de top koşturduğunu söyledi. Kulübün 2013 yılında maddi sıkıntılardan dolayı lige ara verdiğini anlatan Yüksel, “Köyümüze bir imam atandı ve genç bir topçuydu. Bana geldi başkanım ben size yardımcı olurum, takımı geri canlandıralım dedi. Bizde bunun üzerine takımı tekrar faaliyete geçirdik. Muhammet Varol hocamız, 5 yaşındaki çocukla çocuk, 90 yaşındaki yaşlı ile yaşlı olup, köye kendisini çok sevdirdi. Biz de lisansını çıkartıp Emirspor kadromuza dahil ettik. Emirspor şu an grupta şampiyonluğa gidiyor. Şu an grupta 2. sıradayız. Hedefimiz şampiyonluk bunu da başaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
Köy imamı Muhammet Varol’un takımda yer almasında futbolcularında çok ilgi gösterdiğini vurgu yapan Yüksel, “Hocamız takımda yeri geliyor malzemecimiz, yeri geliyor antrenörüz, yeri geliyor futbolcumuz oluyor. Bu şekilde kendini çok sevdirdi. Bu böyle gidecek” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ